PlayStation 5 (PS5) geliyor!

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni neslin en çok merak edilen oyun
konsollarından biri olan PS5’in nihayet tanıtımını gerçekleştirdi. PS5, ilk başta dikkat çeken tasarımıyla oyunseverleri ikiye ayırdı: Tasarımı beğenenler ve beğenmeyip hatta dalga geçenler…

Jim Ryan (Sony Interactive Entertainment (SIE) Başkanı, PlayStation 5’in insanların yaşam alanlarında bulunacağını ve dolayısıyla da şık görünmesi gerektiğini ifade ediyor. Yani Sony, PlayStation 5’in yalnızca bir oyun kutusundan ibaret olmasındansa sergilemek isteyebileceğiniz bir ‘obje’ olmasını istediğini BBC’ye verdiği röportajda belirtmiş.

Sony’nin 2013 yılında çıkardığı PS4 ve 2016 yılında piyasaya çıkardığı PS4 Pro modellerinden sonra gelen yeni nesil oyun konsolu PS5, hem tasarımı hem de özellikleri ile oyunseverler başta olmak üzere teknoloji dünyasında dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Tabi merak edilen bir detay ise PS5’in fiyatı. Tanıtımda PS5’in resmi olarak perakende satış fiyatı duyurulmadı. Yapılan tahminlere göre ABD için PS5’in satış fiyatının 599 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor.

Bilindiği üzere Türkiye’de geçen nisan ayında yürürlüğe giren düzenlemeye göre oyun konsollarına yüzde 50’lik gümrük vergisi getirilmişti. Böylece oyun konsollarından alınan yüzde 20’lik ÖTV ve yüzde 18’lik KDV’ye bir de yüzde 50 oranında gümrük vergisi de eklenmiş oldu.

Son olarak PlayStation 5’in bu yılın sonlarına doğru Kasım-Aralık ayı gibi piyasaya sürüleceği bekleniyor. Ağustos ayındaki etkinlikte de kesin olarak fiyatının paylaşılacağını size söyleyebiliriz.


İlginizi çekebilir:

Animasyon Dizileri: Netflix’te Yayınlanan En İyi 8 Animasyon Dizisi

Bir cevap yazın