Devlet Tiyatroları yeniden “Perde” diyor!

COVID-19’la mücadele kapsamında sanatseverlerin, sanatçıların ve toplumun sağlığını korumak için ara verilen kültür sanat etkinliklerinden biri olan tiyatro üç ayın sonunda seyircileri ile buluşacak.

Devlet Tiyatroları “Açık Hava Yaz Oyunları” adıyla sanatseverlere perdesini aralayacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre tiyatrolar kademe kademe seyircisiyle buluşacak. Devlet Tiyatroları, öncelikle 2 Temmuz Perşembe günü, Ankara’daki İrfan Şahinbaş Yerleşkesinde açık havada kurulan sahne ve seyirci koltuklarıyla 80 Günde Devr-i Alem oyunu ile perde diyecek.

Normalde her sezon haziran ayının sonunda biter ve perde kapanırdı. Devlet Tiyatroları’nda sadece nöbetçi oyunlar kalırdı. Bu yıl tiyatro severleri farklı ve nostaljik bir deneyim bekliyor. Ankara’nın ardından, İstanbul’da, İzmir’de ve Antalya’da da Devlet Tiyatroları bu güzel buluşmaları yaz boyunca sürdürecek. Normalleşme sürecinde de gerçekleşecek olan bu etkinliklerde belirlenen kurallar uygulanacak. Oyun başlangıcında ateş ölçümü yapılacak, sosyal mesafe kurallarına dikkat edilecek, ayrıca maske ve eldiven kullanımı gibi kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı bekleniyor.

Açık Hava Yaz Oyunları normalden farklı olarak akşam saat 21.00’de seyircileri ile buluşacak. Gösterime girecek oyunlara ve tarihlere daha detaylı bilgi için devlet tiyatrolarının resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.


İlginizi çekebilir:

39. İstanbul Film Festivali Çevrimiçi Gösterimlerle Devam Ediyor!

Charlie Chaplin’in Unutulmaz 5 Filmi

Bir cevap yazın